KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 17427330
nr 1742 7330
Alfred Wahlberg
(1834-1906), Sverige
Blyerts, 2 st, "Åby". Signerad, daterad 1867. Bildmått: 29x48 cm, yttermått inklusive ram: 48x64 cm
Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 24 november 2025
kl 19:28:29
24/11 15:14:48
Alfred Wahlberg
Läs mer om Alfred Wahlberg